Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Veszélyek a strandon – így védhetjük ki őket

2016. 06. 22. 20:30
Forrás: termalfurdo.hu
Fürdőzés
Nincs vakáció csípések és horzsolások nélkül, olvasható a nagy családi bölcsességek sorában. Próbáljuk megelőzni a bajt, vagy ha mégis bekövetkezik, legalább kezeljük szakszerűen! Ehhez adunk néhány tanácsot.
Élvezzük a nyarat, a vakációt, a strandot, a jó időt, örülünk az ölünkbe pottyant szabadságnak és közben nem gondolunk arra, hogy ilyenkor is leselkedhetnek ránk veszélyek. Napégés és csípések ellen legjobb módszer a megelőzés, apróbb sérülések esetén pedig fontos a szakszerű ellátás. Érdemes odafigyelni néhány apróságra!

Szeressük a vizet, de legyünk óvatosak!

A legtöbb baleset a vízparton és a strandon érhet minket. Különösen a még nem tökéletesen úszó, de a veszélyt a felnőtteknél kevésbé jól felmérő kamaszok és kisgyerekek számára veszélyes egyedül fürdeni. Tapasztalatlan úszóknál egy izomgörcs, egy félrenyelés, egy keringési zavar bármikor kialakulhat, ezek akár életveszélyesek is lehetnek. A gumimatrac és a gumicsónak is nagyobb veszély forrása, mint gondolnánk. Komoly problémát okozhat, ha úszni nem tudó használja őket, vagy ha a parttól távolabb sodródik a vízen. A vízi játékokat és a matracokat nem véletlenül csak a fürdőzési határon belül ajánlott használni.

Csónakázás közben könnyen leéghetünk

Nagyon fontos szem előtt tartani azt is, hogy a matracon fekve vagy csónakban ülve nem érezzük olyan erősnek a napsugárzást, ezért nagyon könnyen megéghet a bőrünk vagy napszúrást kaphatunk. Bármennyire jól érezzük magunkat, próbáljunk figyelni az időkorlátokra és minden esetben használjunk napvédő krémet és kalapot.

 
A vízparton ránk leselkedő szúnyogok, kullancsok ellen a legjobb védekezés a támadás. Ezekről ITT írtunk korábban.

Ha megtörtént a baj

Bármennyire próbálunk is óvatosan bánni a nyárral, egy-két apróbb baleset azért minden vakáción előfordul. Nem kell megijedni: ha nagyobb a baj, irány az orvos, kisebb sérülések esetén pedig mi magunk is kezelhetjük a sebet vagy zúzódást. A szakorvos tanácsa szerint nyílt sérüléskor előbb a seb környékét tisztítsuk meg, fertőtlenítsük le, a sebet magát pedig tiszta, lehetőleg steril kötéssel fedjük. Tilos a nyílt sebbe sebhintőport szórni, ez az eljárás csak az egészen felületes horzsolásokra használható. Erősen vérző seb esetén úgynevezett nyomókötést készítsünk, ami a sebre helyezett összehajtogatott gézlapokból áll, pólyával a sebre szorítva. Lehetőleg azonnal, a még friss sérüléssel jelentkezzünk szakorvosnál, mert ilyenkor a legjobb és a leggyorsabb a gyógyulás. Rándulás, zúzódás, törés gyanúja esetén helyezzük nyugalomba a sérült végtagot – a kart, csuklót, vállat kössük fel egy kendővel, a bokát, térdet fáslival rögzítsük. Ha ez megtörtént, próbáljuk meg orvoshoz szállítani a beteget vagy hívjunk mentőt.
Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...