Quantcast

Aktuális akciók
Tavaszi akciók Tavaszi akciók Tavaszi fürdőtippekTavaszi fürdőtippek

Így kúrálhatjuk és előzhetjük meg a felfázást

2022. 12. 02. 08:00
Forrás: termalfurdo.hu
Egészség
A nátha és a torokgyulladás mellett a tél egyik leggyakoribb és legkellemetlenebb problémája a felfázás. Kis odafigyeléssel megelőzhető, de ha baj van, akkor is létezik számos gyógymód, amellyel enyhíthetőek a tünetek. Összegyűjtöttünk néhányat.
A természet számtalan lehetőséget kínál, ezek nagy része gyógyszertárakban vagy drogériákban is beszerezhető, de „saját gyűjtésből” is összeállíthatjuk a különféle szereket. Remek házi gyógymódok léteznek a tél egyik mumusa a felfázás megelőzésére és gyógyítására is. Érdemes végigolvasni és baj esetén kipróbálni őket.

Legjobb a megelőzés

Aki felfázásra, petefészek – vagy hólyaggyulladásra hajlamos, kerülje a hideget és a huzatot. Tartsa lábát melegen és ügyeljen arra, hogy mindig legyen alatta párna, ha leül valahol. Úszás vagy fürdőzés után azonnal vegye le a vizes fürdőruháját és jó alaposan törölközzön meg. Sose szégyelljen egy plusz zoknit húzni télen és hordjon otthon meleg papucsot vagy mamuszt. Ha nagyon erős hajlama van a felfázásra, akár éjszakára is maradjon zokniban vagy melegítse a lábát ágymelegítővel. Vizelési inger esetén azonnal menjen vécére, hiszen ha tartogatja, nagyobb az esélye annak, hogy a bekerült baktériumok elszaporodnak és gyulladást okoznak. Elejét veheti a hólyaghurutnak, ha naponta elrág legalább egy evőkanál tökmagot. Szabályozza a vizeletürítést és enyhíti a panaszokat.

Spárga és vízitorma

Ha itt a baj, akkor is van megoldás, nagyanyáink recepttárából több ügyes házi szer is alkalmas a felfázás, a hólyaghurut vagy gyulladás kezelésére. A vízitorma levelének vértisztító és átmosó hatású vizelethajtó alapanyagai hólyaggyulladás esetén is jól hasznosulnak. Ínyencek friss salátaként fogyasztják. A spárga nemcsak fenséges és sokféleképpen elkészíthető csemege, hanem víz és vizelethajtó orvosság is egyben. Érdemes – különösen probléma esetén kúrát tartani, 2-3 naponta elfogyasztani 200-300 gramm spárgát.

Csodatévő áfonyatea

Különféle teák fogyasztásával is sokat javíthatunk az állapotunkon. Nemcsak hasznos, de nagyon ízletes is a feketeáfonya tea. Az áfonya levele és bogyója számos panasz kezelésére orvosság. Gyógyítja a hólyaggyengeséget, ráadásul antibakteriális hatású. Negyed liter vízhez 20 g áfonyalevelet kell adnunk. A vízbe áztatott leveleket 10 percig állni hagyjuk, majd naponta három csészével fogyasztunk belőle.

Bab, csipkebogyó és árpa

Felfázás vagy hólyaggyulladás esetén jól jöhet a vizelethajtó tea, amelyhez negyed liter vízre, 10 g babhüvelyre, 5 g csipkebogyóra, 5 g petrezselyemgyökérre és 5 g lestyán gyökérre lesz szükségünk. A vizet felforraljuk és két teáskanálnyi gyógynövénykeveréket leforrázunk vele. Öt-tíz percig áztatjuk, majd leszűrjük. Naponta két csészével kell fogyasztani belőle. Gyulladás esetén jól jöhet az árpatea is. Ehhez 125 gramm árpára, egy citrom héjára, egy liter vízre és két evőkanál mézre lesz szükség. Ezeket kell – a méz kivételével - összekeverni és felforralni majd az édességgel megízesítve elfogyasztani.

Iratkozzon fel értesítéseinkre, hogy ne maradjon le a fürdőkkel, fürdővárosokkal kapcsolatos legfontosabb és legfrissebb hírekről! Kattintson az alábbi gombra...